Skoči na glavno vsebino
Select Page

Projekt »Varno v vrtec in šolo« je del širšega programa Šole sobivanja, ki združuje projekte z različnih področij trajnostnega razvoja. Organizator natečaja je društvo Sobivanje, projekt pa so podprli Agencija za varnost v prometu, Ministrstvo za okolje in prostor in Ministrstvo za infrastrukturo.

Letos je v projektu sodelovala celotna prva triada OŠ Danila Lokarja ter 1. in 2. razred podružnične šole v Lokavcu.

Namen natečaja je otroke spodbujati k razmišljanju o varnosti v prometu, varnosti na poti v vrtec in šolo in spoznavanju varnosti v avtomobilih. Učenci naše šole so v projektu sodelovali z likovnimi izdelki, fotografijami, maketami, plesnimi in pevskimi točkami ter praktičnimi urami, ko so svoje znanje pokazali tudi v praksi.

Zaključek projekta je bil v torek, 23. 5. 2017, ko so organizatorji projekta izvedli poučno-zabavno delavnico na šolskem igrišču. Skupaj s strokovnjaki in animatorji smo raziskovali varnost v prometu, varno pot v šolo, se pogovarjali, kakšen je varen avto in se zabavali ob praktičnih delavnicah.

Tina Marc

(Skupno 269 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost