Skoči na glavno vsebino
Select Page
  1. september je dan zlate knjige. Na ta dan se je rodil in umrl pisatelj France Bevk, ki je rekel, da je DOBRA KNJIGA –  ZLATA KNJIGA. Zato so knjige, ki so jih otroci radi brali, uvrstili v zbirko Zlata knjiga.

Na obisku smo bili v Lavričevi knjižnici. Knjižničarka nam je predstavila življenje in delo pisatelja Franceta Bevka. Videli smo njegove stare knjige. Nekatere zaradi svoje starosti niso na polici za izposojo. Bilo nam je zanimivo. Igrali smo se igro, v kateri smo morali najti knjigo na policah. Vsem je bilo to težko. Le nekaterim je uspelo.

Ob koncu smo reševali Uganko meseca. Tokrat so bila vprašanja o Bevkovih knjigah in šoli. Vsi smo jo uspešno rešili in sedaj upamo, da bo kdo nagrajen.

Maruša, Uršula in Anja, 5. b

 

(Skupno 54 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost