Četrtošolci smo se na prvem tehniškem dnevu seznanili z vrstami lesa in njihovo obdelavo ter izdelali leseno didaktično igro »Tri v vrsto«.

Najprej smo reševali naloge na delovnih listih, kjer smo se seznanili s postopki obdelave lesa z raznimi orodji in stroji, spoznali smo poklic mizarja in izdelke, ki nastanejo iz lesa.

Pri praktičnem delu smo najprej poskrbeli za zaščito in urejenost delovne površine in se skozi postopke izdelovanja igre navajali na varno uporabo orodij ter pripomočkov.

Končne izdelke smo še pobarvali s temperami, hišnik pa jih je polakiral. Ob zaključku smo opisali postopke izdelave, ilustrirali končni izdelek in ga ovrednotili.

Igro je zasnoval Dejan Furlan, ki je tudi pripravil vse potrebno za izdelavo, za kar se mu seveda zahvaljujemo.

Igra je zanimiva in primerna za druženje, zato jo bomo preizkusili tudi doma.

Četrtošolci