Skoči na glavno vsebino
Select Page

25. 9. 2017 sta na našo šolo prišli dve osebi iz centra za ljudi z duševnimi težavami ali depresijo. Ta center je v Ajdovščini in imenuje se ŠENT.

Vodja ŠENT-a, ga. Jasmina in član Jožko, sta prišla v avlo, kjer smo bili tudi mi. Ko smo se vsi posedli in umirili, sta se najprej predstavila. Predstavila sta center ŠENT, nato pa nam je gospod Jožko predstavil svojo življenjsko zgodbo do sedaj.

Kot otrok ni veliko nagajal. Pravi, da ko so drugi med odmori skakali, plesali, se lovili … je on le sedel in jih opazoval. Ni mu bilo važno ali je pri matematiki dobil slabo ali dobro oceno, važno mu je bilo le, da je bil prijazen in radodaren do vseh. Doma je pasel živino in pomagal pri opravilih. Ko je bil že starejši, je zbolel za depresijo. To je takrat, ko se človek počuti krivega, težko diha, srce hitro bije in obupa nad svojim življenjem.

Prav zato ljudi s psihičnimi težavami napotijo v ŠENT, kjer se družijo z drugimi. Tja hodi tudi Jožko. Res, na prvi pogled se zdi nam otrokom tam dolgočasno, a Jožko nam je zrecitiral pesmi, ki jih je sestavil sam, pokazal čisto prave – njegove rebuse in nam zapel svojo najljubšo pesem Mačice, ki jo izvaja ansambel Lojzeta Slaka.

Na koncu smo gospe Jasmini in gospodu Jožku podarili nekaj iger in drugih stvari, ki smo se jim učenci petih razredov lahko odrekli, se jima zahvalili in se poslovili.

Neja Popović, 5. b

(Skupno 146 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost