Skoči na glavno vsebino
Select Page

V ponedeljek, 16. 10. 2017, smo tretješolci ter 1. in 3. razred OPP NIS izkoristili sončen jesenski dan za naravoslovni dan v gozdu. Podrobno smo spoznali gozd in življenje v njem. Z gozdarji smo se sprehodili po naravoslovni učni poti ob Hublju in opazovali drevesne vrste ter druge značilnosti gozdnih tal in podrasti. Pot nas je vodila proti Lokavcu skozi zaselek Gorenje do vaškega igrišča pri Čohih, kjer smo se razdelili v dve skupini. Prva skupina je s predstavnikom lovske družine Hubelj spoznavala  vlogo lovca v gozdu. Otroci so mu postavljali številna vprašanja in z zanimanjem prisluhnili odgovorom. Druga skupina je na zeliščarski kmetiji Vila Lavanda spoznavala zelišča. Posadili smo svojo gredico sivke in spoznali način pridobivanja hidrolatov.

Na stezi proti šoli smo z vsemi čutili zaznali, da je v našo dolino prav zares prišla jesen. Pouk v naravi je res nekaj posebnega!

(Skupno 146 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost