Skoči na glavno vsebino
Select Page

25. oktobra so se predstavniki oddelkov zbrali na drugem sestanku skupnosti učencev šole. Neja in Laura sta predstavili temo in podteme letošnjega 28. Otroškega parlamenta:

ŠOLSTVO IN ŠOLSKI SISTEM

  • odnosi v šoli (med vsemi udeleženci, na vseh ravneh)
  • učne vsebine (izkustvene, praktične, predmetnik po meri učencev …)
  • metode in načini poučevanja (večja aktivnost, vključenost učencev)
  • šola za življenje (uporabno znanje, različne vrste učenja, veščine, sodelovanje, šola prihodnosti)

O temi bomo po novem razpravljali 2 šolski leti. Prvo leto je namenjeno diskusiji in pripravi predlogov na način, kot je to potekalo do sedaj, drugo leto pa je namenjeno udejanjanju sklepov na vseh ravneh (šolski, lokalni, regionalni in državni).

Sledilo je delo v treh skupinah. Učencem smo dovolili sanje. Prva skupina je izdelala plakat z naslovom »sanjski učitelj«, druga »sanjska šola« in tretja »sanjski pouk«. Izdelke smo tudi fotografirali in jih razstavili na pano.

 

 

(Skupno 151 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost