Leto 2017 je skorajda pri koncu in v veselem decembru, ko se obdarujemo in si voščimo lepih stvari, so se učenci podaljšanega bivanja spomnili socialno šibkejših. V ta namen so organizirali sedaj že tradicionalno dobrodelno akcijo PODARI IGRAČO. Učenci naše šole so se nanjo odzvali in tako v novembru zbirali igrače. Zaključna prireditev in predaja igrač predstavnikom Rdečega križa Ajdovščina je potekala 13. 12. 2017 v avli šole. Na njej so se z nekaj točkami predstavile vse skupine podaljšanega bivanja, zbrane je nagovorila pomočnica ravnateljice ga. Nataša Bavčar.

Hvala vsem, ki so se dobrodelne akcije udeležili in darovali igrače, ki jih ne potrebujejo več.

Ob tej priložnosti so tretješolci Brin B., Lenart S., Oskar B., Marko S., Nik P., Jakob P. G., Izak K., Vid Č., Matija I. in Nik K. sestavili in zarepali pesem o dobrodelni akciji:

Odločili smo se, da
podarimo igračo.