Skoči na glavno vsebino
Select Page

Pri urah naravoslovja smo preizkušali svoja čutila. Z igro iskanje družine smo določili pet skupin. Na lističih so bili zapisani priimki različnih družin za čutila: vid, voh, tip, sluh in okus. Vsaka skupina je določila vodjo, ki je usmerjal delo ekipe, da smo vsi njeni člani naredili vse naloge. Raziskovali smo z okušanjem, vonjanjem, tipanjem, vidom in sluhom. Delali smo v parih, drug drugemu beležili odgovore in se o njih pogovorili. Da smo vsi opravili vse naloge čim bolje, smo morali skrbno ravnati z materiali. Tako smo tudi ostalim omogočili, da so se preizkusili v čutnih zaznavah.

Na zabaven način smo spoznali, da so čutila sprejemniki podatkov in da omogočajo razlikovanje zunanjih dražljajev po vrsti in količini.

učenci 4. c

 

(Skupno 618 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost