Na naši šoli se je v petek, 6. aprila 2018, odvijalo regijsko tekmovanje v konstruktorstvu in tehnologijah obdelav za učence osnovnih šol. Udeležilo se ga je kar 80 učencev iz različnih šol notranjske in primorske regije.

Tekmovanje je potekalo v enajstih ločenih kategorijah. Na področju konstruktorstva so bile naslednje kategorije:

• K1. Konstruiranje z Lego gradniki za predšolske otroke in 1. triletje osnovne šole
  • K2. Konstruiranje s poljubno konstrukcijsko zbirko za učence 2. triletja osnovne šole
  • K3. Reševanje problema s konstrukcijsko zbirko ( Fischer, Lego,…) za učence 3.triletja
  • K5. Izdelava tehnične in tehnološke dokumentacije s programom Cici CAD
  • K6. Modeliranje s programom Sketchup

Pri tehnologije obdelav pa so se učenci pomerili v kategorijah:

• T1. Izdelava izdelka iz papirja (drugo triletje)
  • T2. Izdelava izdelka iz lesa z uporabo električnega orodja
  • T3. Izdelava izdelka iz umetne mase
  • T4. Izdelava izdelka iz kovine
  • T5. Projektno delo (poleg izdelka vsebuje tudi kompleksno predstavitev)
  • D1. Iz učenčeve domače delavnice

Zelo uspešno so se izkazali tudi vsi učenci, ki so zastopali našo šolo. Trije med njimi, Gaja Zagorc, Ambrož Paljk in Klemen Pregelj so si prislužili prvo mesto v svoji kategoriji in uvrstitev na državno tekmovanje v Mariboru.

Čestitke vsem učencem in njihovim mentorjem ter zahvala vsem, ki ste pomagali pri izvedbi tekmovanja.

Vodja tekmovanja: Tanja Čermelj

Fotografije: Matjaž Simonič