Skoči na glavno vsebino
Select Page

V petek, 18. maja 2018, so se učenci, ki obiskujejo izbirna predmeta urejanje besedil in računalniška omrežja, srečali z novogoriško vlogerko Anjo Susič. Anja jim je najprej prestavila, kako poteka snemanje, kakšno opremo pri tem uporablja, na kaj je treba biti pozoren (svetloba, ozadje, …). Nadaljevala je z opisovanjem izbora najboljših posnetkov, kako poteka sestavljanje vloga ter obdelava videa. Poudarila je tudi, da je treba za glasbeno podlago izbirati zgolj posnetke, ki niso zaščiteni z avtorskimi pravicami, sicer je posnetek na Youtube-u blokiran. Omenila je tudi spletno aplikacijo za izdelavo naslovnih sličic (Canva), ki so jo učenci pri izbirnem predmetu pred tem že spoznali in ustvarjali infografike, voščilnice ter tudi naslovne sličice za različna socialna omrežja. Spodaj si lahko ogledate nekaj njihovih infografik.

 

Najbolj zanimiv del srečanja je bil zagotovo ogled njenega Youtube kanala “iz ozadja”, kjer so si učenci lahko ogledali, kdo obiskuje njen kanal glede na demografske podatke, kateri videoposnetki so najbolj ogledani, itd. … Zadnji del srečanja so učenci lahko vprašali Anjo, kar jih je še zanimalo; od njenega prvega videa do zaslužkov z vloganjem ter se ji na koncu iskreno zahvalili z aplavzom.

(Skupno 107 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost