Skoči na glavno vsebino
Select Page

Danes, 18. septembra, smo obiskali Lavričevo knjižnico.
Sprejela nas je prijazna knjižničarka. Pokazala nam je zelo stare knjige in nam o njih pripovedovala. Povedala nam je, da so knjige stare sto in več let. Povedala nam je tudi, da so prestale prvo in drugo svetovno vojno. Nato nam je pokazala vitrino pisatelja Danila Lokarja. Potem smo odšli na mladinski oddelek, kjer nam je pripovedovala o pisatelju Francetu Bevku, o nekaterih njegovih delih in nagradah, ki jih je prejel. Pogovarjali smo se o različnih vrstah knjig, o slikanicah, kartonkah, slikopisih, knjigah za dojenčke, o knjigah napisanih v braillovi pisavi, o knjigah za starejše itd. Šli smo se tudi knjižnega detektiva, tako, da smo iskali različne knjige. Ko je vsak našel svojo knjigo, smo lahko brali, kar smo želeli.
Dan v knjižnici je bil zanimiv zaradi vseh informacij, ki sem jih dobil.

Anže Velikonja Krašan, 5.b

(Skupno 63 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost