Skoči na glavno vsebino
Select Page

V šolskem letu 2018/2019 je Javna agencija za knjigo RS v sodelovanju s splošnimi knjižnicami, slovenskimi osnovnimi šolami, osnovnimi šolami s prilagojenim programom, zavodi za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami in zamejskimi osnovnimi šolami že trinajstič zapored organizirala nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture Rastem s knjigo – izvirno slovensko mladinsko leposlovno delo vsakemu sedmošolcu.

V tednu otroka so učenci 7. a in b v okviru projekta Rastem s knjigo obiskali Lavričevo knjižnico. Sprejela in vodila jih je ga. Ines Tominec. Predstavila jim je zgodovino in delovanje Lavričeve knjižnice, njene oddelke, vlogo in naloge knjižnice na področju domoznanske literature, iskanje gradiva v sistemu Cobiss in predvajala kratek film po romanu Avtobus ob treh, pisateljice Nataše Konc Lorenzutti. Ob zaključku obiska so učenci v dar  prejeli omenjeno knjigo, ki jo bodo lahko prebrali za tekmovanje iz znanja slovenščine za Cankarjevo priznanje, bralno značko ali domače branje.

 

Svoje vtise so sedmošolci strnili v naslednje alineje:

  • Zanimivo mi je bilo slišati, da knjige lahko spremenijo življenje. (Veronika)
  • Všeč mi je bilo, da smo v dar prejeli knjigo Nataše Konc Lorenzutti Avtobus ob treh. (Kaja, Nuša, Neli, Amina, Nejc, Ticijan, Luka, Tija, Nika, Enej)
  • Največji vtis sta name naredili razlaga in gostoljubje knjižničarke Ines. (Metka)
  • Všeč mi je bila predstavitvena projekcija. (Sanja)
  • Prvič sem stopila v del knjižnice, ki je namenjen odraslim. (Neja)
  • Veselim se branja knjige Avtobus ob treh. (Žana, Sara)
  • Najbolj všeč mi je bilo, ko smo preizkušali slušalke. (Kaan, Miha)
  • Všeč mi je bila razlaga o zgodovini knjižnice. (Jaka)
  • Izvedeli smo veliko uporabnih podatkov. (Gašper)
  • Všeč mi je bilo, da so tudi meni podarili knjigo, čeprav sem ta dan manjkal v šoli. (Tobija)
(Skupno 93 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost