Skoči na glavno vsebino
Select Page

V petek, 5. oktobra 2018, smo ob dnevu odprtih vrat obiskali tovarno Fructal. Prijazno so nas sprejeli. Razdelili smo se v dve večji skupini. Popeljali so nas na krajši ogled tovarne. Najprej smo si ogledali postopek predelave sadja v kašo. Nato smo videli ogromno sodov, v katerih shranjujejo sok. Ogledali smo si tudi polnilnico sokov. Najbolj zanimivo je bilo, ko so nam pokazali, iz česa nastane plastenka ter kako polnijo sok v tetrapak. Tu se je naš ogled končal.

Po ogledu sta nas pred tovarno čakali sladko presenečenje in predstava. Eskim Inti in maskota Pingo sta nas povabila na oder, da zaplešemo z njima ples WAKA WAKA. Potem smo si ogledali še predstavo o Eskimu Intiju, ki si je močno želel, da bi Pingo pingvin na severnem polu odplesal svoj Pingo ples.

Po končani predstavi smo se vrnili v šolo. Dan je bil zanimiv pa tudi poučen.

četrtošolci

(Skupno 313 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost