Skoči na glavno vsebino
Select Page

V torek, 16. 10. 2018, je četrtošolce obiskala gospa Diana Sayemenova, prostovoljka iz Bolgarije, ki v  okviru projekta »Veseli otroci, srečna Evropa« sodeluje z MDPM Ajdovščina. Gospa Diana nam je na zelo zanimiv način predstavila svojo domovino. Govorila je v angleškem jeziku, zato nam je gospa Lucija Lorger Hriberšek njene besede prevajala. Spoznali smo veliko novih dejstev o Bolgariji. Še posebej zanimivo je bilo slišati nekatere bolgarske besede, ki so zelo podobne našim (dober dan – dobar dan, ti si tukaj – ti si tuk, kako si – kak si …) Bolgarija ima poleg pestre zgodovine in tradicije zelo zanimivo naravno in kulturno dediščino.

Obisk gospe Diane nam bo ostal v lepem spominu, saj smo spoznali veliko novih in zanimivih stvari.

četrtošolci

(Skupno 70 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost