Vsako leto znova se radi odzovemo povabilu društva Pišemo z roko in pod okriljem Ljudske univerze Ajdovščina sodelujemo v tednu pisanja z roko. Letošnji slogan akcije je bil V naši družini pišemo z roko.  Učenci podaljšanega bivanja, prilagojenega programa in sedmošolci so pisali županu občine Ajdovščina, Gasilsko reševalnemu centru Ajdovščina, Policijski postaji Ajdovščina, Domu starejših občanov Ajdovščina in Pristanu Vipava. Predstavniki učencev, ki so pisma pisali, so jih skupaj z ga. Ksenijo Sulič z Ljudske univerze predali v ustanove. Že tradicionalno so se pozivu odzvali tudi člani krožka Naša mala knjižnica, ki so v tem tednu pisali razglednice upokojenim delavcem naše šole.

“Danes mi je bilo v šoli res lepo, saj smo obiskali Dom starejših občanov, policijsko postajo in gasilce. Družili smo se s starejšimi in se z njimi pogovrjali o različnih stvareh. Na policiji mi je bilo lepo, ker smo lahko preizkusili njihovo opremo.” Julija Lah, 4. a

“Obiskali smo Dom starejših občanov, policijo in gasilce. Vsi so nas lepo sprejeli. V domu smo videli gospo, ki je stara 100 let. Policisti so nam pripravili piškote. Prebrali smo nekaj pisem, ki so jih napisali učenci naše šole.”  Emine Cetin, 4. a

“Najprej smo obiskali Dom starejših občanov. Podarili smo jim knjižico, ki so jo poimenovali družinska knjiga. V njej so pisma, ki smo jih učenci naše šole pisali starejšim. Po kratki proslavi smo se odpravili na policijsko postajo. Skupaj smo si pogledali njihove prostore in opremo. Dobili smo tudi piškote. Pri gasilcih smo prebirali pisma in se z njimi pogovarjali. Bilo mi je lepo.” Doroteja Rojko, 4. b

“Vsi, ki smo jih danes obiskali, so bili našega obiska zelo veseli. Presenečeni so bili, ker smo jim pisali tako veliko pisem. Nekaj smo jih skupaj tudi prebrali. Tudi pogovor z njimi je bil zabaven, poučen in lepo nam je bilo. Ko smo se vrnili v šolo, je vse sošolce zanimalo, kaj smo doživeli. Napeto so poslušali o dogodku.” Lili Perhavec, 4. b

(Skupno 15 obiskov, današnjih obiskov 1)