Skoči na glavno vsebino
Select Page

Ob tednu otroka je ZPMS, Medobčinsko društvo prijateljev mladine Ajdovščina povabilo učence in učenke vseh osnovnih šol ajdovske občine na likovno ustvarjanje v Piran.

Letošnja tema ex tempora je bila Nekaj ti moram povedati.

Našo šolo so zastopali:

  • Eva Pečar, 5. r. PP NIS,
  • Jošt Jerončič, 6. r. PP NIS,
  • Rajko Svjetlanović, 7. r. PP NIS,
  • Tamara Kete, 8. a,
  • Tia Marc, 8. a,
  • Tjaša Pintar, 8. b,
  • Karin Vončina, 8. b,
  • Angela Marc, 8. b in
  • Monika Kobal, 8. c.

Ob morju smo preživeli krasen likovni dan. Slikali smo na znamenitem Tartinijevem trgu v Piranu. Sonce je poredko posijalo skozi oblake, kar pa nas pri ustvarjanju ni motilo. Ko smo končali slike, smo si privoščili slasten sladoled in se sprehodili na hrib k cerkvi sv. Jurija, od koder se nam je odprl krasen pogled na Piranski zaliv. Sprehodili smo se do glavnega pomola, kjer nas je čakala ladja, s katero smo se popeljali ob obali. Kapitan nam je med drugimi zanimivostmi povedal, da so prav na tej ladji snemali filma Bratovščina Sinjega galeba in Dvojčka.

Pristali smo v Portorožu in se čez peščeno plažo odpravili na avtobus in nazaj proti domu.

Likovna dela si boste lahko kmalu ogledali v živo v Mercator centru v Ajdovščini.

Učenke in učenci so za svoje delo prejeli priznanje.

Čestitamo.

(Skupno 197 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost