Skoči na glavno vsebino
Select Page

Učenci OPP NIS so v okviru praznovanja slovenske kulture veliko razmišljali o državnih simbolih. Rezultat tega je zgodba, ki so jo učenci tudi zaigrali: staršem, sovrstnikom, vrtčevskim otrokom, z njo pa so se predstavili tudi na republiškem srečanju gledaliških skupin OŠPP v Zagorju ob Savi. Da bi zgodba ostala v trajnejšem spominu, so igro posneli. Učenci so izrazili željo, da bi filmček posredovali tudi slovenskemu predsedniku. V zgodbi namreč nastopajo zastava, grb, himna, pa tudi predsednik – kot živ simbol naše države.

Gospodu predsedniku smo posredovali filmček in čakali na morebiten odziv. Že čez nekaj dni smo prejeli lastnoročno zapisano pismo predsednika, v katerem je izrazil pohvalo in nas povabil na obisk v njegovo Predsedniško palačo. Slednjega se že veselimo.

Učenci in učiteljice OPP NIS

(Skupno 362 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost