Skoči na glavno vsebino
Select Page

V zadnjem tednu septembra smo četrtošolci imeli kulturni dan V knjigah se skrivajo zakladi. Knjižničarka Nataša Markič nam je predstavila zgodovino pisave in proces nastanka knjige. Tudi sami smo postali mladi pisatelji. Napisali in ilustrirali smo svojo prvo knjigo na temo prijateljstva, spoštovanja in sprejemanja drugačnosti. Na svoje knjige smo zelo ponosni.

Prvi kulturni dan smo nadgradili z ogledom Goriške knjižnice Franceta Bevka. Prijazno so nas sprejeli in nam jo razkazali. Ogledali smo si vse oddelke knjižnice, Bevkovo spominsko sobo ter bibliobus. Zelo zanimiva nam je bila tudi soba – Mojstrovalnica, kjer lahko ustvarjamo s 3D tiskalnikom ali rišemo s 3D pisalom.

Po ogledu knjižnice smo pomalicali in se odpravili v SNG Nova Gorica. Tam smo si ogledali pravljični muzikal Čarovnik iz Oza. Predstava je na nas naredila velik vtis.

Četrtošolci

(Skupno 73 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost