V soboto, 7. oktobra 2017, je potekal že tradicionalni četrti dobrodelni tek Osnovne šole Danila Lokarja Ajdovščina.

Na prijeten jesenski dan smo se pred šolo zbrali učenci, njihovi straši, stari starši ter mlajši in starejši bratje in sestre ter učitelji. Skupaj smo se odpravili do makadamske ceste ob Športnem centru. Tam so se v prve vrste postavili najprej tekači. Sledili smo jim še vsi ostali, ki smo želeli sobotno jutro preživeti v duhu zdravega načina življenja in s prostovoljnimi prispevki (zbrali smo 1420,05 €) zbrati čim več sredstev za pomoč učencem iz socialno ogroženih družin ter nadstandardnih storitev šole.

Pot do lokavške telovadnice in nazaj je ob prijetnem druženju minila hitro.

S svojo prisotnostjo je približno 950 udeležencev potrdilo, da je taka oblika sodelovanja šole z učenci in starši dobra. Odzivi so bili pozitivni in porodilo se je veliko novih idej, kako v bodoče takšno obliko sodelovanja še dodatno obogatiti.

Hrano so donirali Mlinotest d.d., Pitus d.o.o. in Polavi Logistika d.o.o. za kar se jim tudi iskreno zahvaljujemo.