Skoči na glavno vsebino
Select Page

Drugošolci smo imeli že drugi naravoslovni dan, ki pa je potekal malo drugače. Že zjutraj smo razdelili malico in se odpravili proti zdravstvenemu domu. Tam nas je pričakala gospa Alenka Černe, medicinska sestra, ki nas je peljala v učilnico zdravstvene vzgoje. Predstavila nam je, kako bo dan potekal. V učilnici nam je z raznimi zanimivimi podatki predstavila posamezne prostore zdravstvenega doma in čemu so namenjeni. Sledil je ogled prostora, v katerega navadno nimamo dostopa. V pritličju smo lahko videli, kako sterilizirajo zdravniške pripomočke ter kako pripravljajo paketke, v katerih so pripomočki, ki jih zdravnik nujno potrebuje ob raznih poškodbah. Medcinska sestra mora pripraviti celo 200 in več takih paketkov na dan! Učenci so smeli tudi sami dati v posebne folije žlice, s katerimi zdravnik pregleda grlo. Seveda so šli paketki otrok kasneje še skozi poseben stroj za sterilizacijo. Po malici smo šli še na ogled prostorov, kjer opravijo EKG, preverijo sluh in vid, ter na urgenco. Tu si je zdravstveni tehnik vzel še posebej veliko časa, da je podrobno razkazal reševalno vozilo in opremo v njem. Učenci so lahko prižgali modre luči in preizkusili posteljo. Za konec smo dobili še navodila za izvajanje vaj za raven hrbet. Veliko smo se naučili, še najbolj pa to, da je zdravje za človeka, tako za odraslega kot za otroka, posebna vrednota, zato se ga mora že kmalu začeti zavedati, ga ljubiti, spoštovati in čuvati!

(Skupno 88 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost