Skoči na glavno vsebino
Select Page

V sredo, 9. 5. 2018, sem se odpeljala v Ljubljano. Na avtobusu je bilo zabavno. Družila sem se z Vitanom in Žigetom. V Pionirskem domu nam je devetošolka prebrala vse nagrajence likovnega, literarnega, fotografskega in likovnega natečaja. Povabila jih je, da pridejo na oder, da jim je predala priznanja in darila. Fotografirali so se tudi za spominsko fotografijo. Nato je prišla na oder evropska komisarka Violeta Bulc, ki nam je povedala veliko zanimivega o svojem otroštvu in poklicu. Želela je slišati tudi naša vprašanja. Vsa vprašanja je pozorno poslušala. Tudi jaz sem ji postavila zanimivo vprašanje o prihodnosti. Nad mojim vprašanjem je bila navdušena in je vsem navzočim naročila, da mi zaploskajo. Tik pred koncem prireditve sta prišla na oder še dva reparja dr. Igor Saksida in Rok Terkaj in odrepala nekaj Prešernovih pesmi. Za zaključek smo si ogledali še dva video posnetka o naši kulturni dediščini.
Na poti domov smo na avtobusu prejeli priznanja in nagrade tudi regijski nagrajenci. Dan je bil zelo lep. Bila sem ponosna nase in srečna, ker sem lahko šla na prireditev.

Zoja Mura Artač, 4. c

Na letošnjem natečaju so vsi ustvarjali na temo Dediščina okoli nas: Kjer preteklost sreča prihodnost. Nagrade na področnem delu natečaja, ki ga je organiziralo Medobčinsko društvo prijateljev mladine Ajdovščine so prejeli:
-Enej Karbič, 9. r. – Pod istim nebom
-Timea Tanjić, 1. r. – Igra s starimi starši
-Laura Černigoj, 3. r. – Ustvarjam z rokami
-Zoja Mura Artač, 4. r. – Castra – naša dediščina – veselimo se je
-Jure Gobec, 4. r. – Spomenik padlim borcem, naša dediščina – poznamo zgodovino, borimo se za prihodnost
-Laura Brecelj, 9. r. – Ajdovščina

Priznanja za sodelovanje pa so prejeli:
-Kori Bagon, Lina Dolgan, Jure Durn, Tarik Eminović, Svit Murn, Neža Polanc Golob iz 1. r.,
-Matic Brataševec, Meta Kržišnik Furlan, Klara Smrdel Gregorič, Ivana Vitez iz 3. r.,
-Bor Marc, Vitan Bajc, Marcel Jež, Žiga Ukamr iz 4. r.,
-Žiga Pajk in Lara Slokar iz 6. r.,
-Evelin Bajc, Nika Kržišnik in Nika Troha iz 7. r. in
-Lea Obljubek, Nina Bajec, Zara Čotar in Zala Ferjančič iz 9. r..

(Skupno 234 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost