Skoči na glavno vsebino
Select Page

Prvi športni dan petošolcev je bil pohod na Čaven.
S seboj smo povabili starše in stare starše, ki so se vabilu z veseljem številčno odzvali. Zbrali smo se pred šolo, razdelili malico in pregledali ustrezno planinsko opremo.
Izpred šole smo se z avtobusom odpeljali na Predmejo, kjer smo razložili potek pohoda in pravila varne hoje v hribe ter začeli naš pohod do koče Antona Bavčerja na Čavnu. Letošnji vodja pohoda je bil dedek Marjan Vidmar, ostali odrasli pa smo poskrbeli za varnost otrok.
Vmes smo se ustavili na razgledni točki, vendar pa zaradi slabše vidljivosti nismo mogli občudovati pogleda na planoto Gora, Vipavsko dolino, vipavske griče Kras in morje. Pri koči smo pomalicali in na travniku pred njo nabrali novih moči za spust. Sledilo je še skupinsko fotografiranje in odhod proti domu po cesti mimo vodovodnega zajetja. Na glavni cesti Predmeja – Lokve nas je počakal avtobus in nas pripeljal nazaj v Ajdovščino.
Kar nekaj otrok je bilo na Čavnu prvič.
Ob koncu so se starši in stari starši zahvalili za čudovit izlet, učiteljice pa njim za pomoč pri izvedbi.

Učenci in učiteljice 5. razredov

(Skupno 74 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost