Skoči na glavno vsebino
Select Page
V ponedeljek, 1.10. 2018, smo se z učenci OPP NIS odpravili peš v Lokavec. Obiskali smo zeliščno kmetijo Vila lavanda, kjer nas je lastnica Urška prijazno sprejela.Ogledali smo si rozarij ter obrezane sivkine in rožmarinove grmičke, nato pa se lotili obrezovanja žajblja. Prav vsak je pridno poprijel za delo: nekateri so rezali, drugi nosili… Učenci so zelišče kar dobro poznali. Povedali so, da ga uporabljajo tudi doma: mama jim skuha žajbljev čaj za grgranje, če jih žgečka po grlu.

Niso pa še poznali postopka destiliranja, kar nam je pokazala ga. Urška. V velik kotel so učenci naložili kupe žajbljevih listov ter jih dobro potlačili. Ker je postopek destiliranja dolgotrajen, smo morali ge. Urški verjeti kar na besedo, da iz drugega kotla priteče “dišeča voda” – žajbljev hidrolat in eterično olje 😉

Učenci so bogatejši za novo izkušnjo in komaj čakajo priložnosti, ko bodo ponovno lahko pokazali, kako delovni so.

(Skupno 526 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost