Skoči na glavno vsebino
Select Page

12.11.2018 smo z učenci 8., 9. in 10. razreda OPP NIS stopili v čevlje odraslih.
Učenci so izkusili številna vsakodnevna opravila, ki jih starši največkrat naredijo sami, tako mimo grede.
Ker bodo tudi sami kmalu odrasli, so z različnimi nalogami dokazovali, da so kos že marsikateri nalogi: sortirali so perilo (po barvi in vrsti blaga), prali umazano perilo v pralnem stroju, odstranjevali trdovratne madeže, likali, zlagali perilo. S trikom, kako na hitro zamenjati posteljnino, so si pomagali, da so delo opravili še hitreje. Očistili so vsa stekla v dveh učilnicah, pometali, brisali prah, brisali tla. V kuhinji so odstranjevali oljne madeže, ločevali sprijete kozarce, čistili zamaščene in zasmojene posode. Fantje pa so popravili celo sneta vrata od omare, predal in še kaj. Dotaknili smo se tudi rednih stroškov in plačevanja položnic – izpolnjevali so obrazce, si ogledali, kako se lahko položnice plačuje preko telefona ter razmišljali, kateri stroški so tisti, ki jih morajo starši plačati vsak mesec.
Ugotovili so, da je svet odraslih poln odgovornosti in nalog.

Psst, želeli smo skuhati še kosilo, pa nam je zmanjkalo časa… Hm, le kako, da mami nikoli ne zmanjka časa za kuho, položnice, perilo…

Učenci in učiteljici 8., 9. in 10. razreda OPP NIS

(Skupno 44 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost