Skoči na glavno vsebino
Select Page

Z učenci 9. in 10. razreda OPP NIS smo tokrat, v okviru tehniškega dne, kemijo spoznavali v praksi.

Najprej smo ugotavljali in preizkušali, kako lahko ustvarimo različna agregatna stanja. Opazovali smo fizikalne in kemične reakcije. Na različnih embalažah smo brali sestavine in iskali kemijske elemente, kemijske spojine, formule, se pogovarjali o molekulah… Predvsem pa ugotavljali, kje lahko kemijo srečamo v vsakdanjem življenju ter kako uporabno je lahko znanje le te.

Preizkusili smo se tudi v izdelovanju različnih kozmetičnih sredstev. Naredili smo pralni prašek, mazilo za roke, mazilo za ustnice ter bili nadvse ponosni, da nam je uspelo izdelati domače trdo milo, ki ga bomo ponudili tudi na šolskem bazarju.

(Skupno 144 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost