Skoči na glavno vsebino
Select Page

Učenci, ki obiskujejo podaljšano bivanje, so v mesecu kulture sledili športnemu dogajanju na Olimpijskih igrah v Pekingu. Tako so v skupinah OPB-ja pripravili kar nekaj panojev in na tak način ostale učence šole obvestili o športnih disciplinah in sporedu olimpijskih iger.

Pripravili so tudi pregled vseh slovenskih olimpionikov, ki so od samega začetka iger moderne dobe prejeli odličja. Ugotovili so, da je prvi Slovenec prejel srebrno medaljo že v daljnem letu 1912 v Stockholmu. Tekmoval je za državo Avstro-Ogrsko, pod katero smo Slovenci takrat spadali.

Ugotovili so, da je v vseh letih obstoja iger moderne dobe, Slovenija prejela že 76 medalj različnega leska.

Skupine podaljšanega bivanja od tretjega do petega razreda so si skupaj ogledale film Ledene steze, ki prikazuje trud jamajških športnikov za udeležbo na  olimpijskih  igrah v Calgaryju leta 1988.

(Skupno 50 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost