Skoči na glavno vsebino
Select Page

V četrtek, 12. 1. 2023, smo se učenci 3. razredov in 4. in 5. razreda OPP NIS odpeljali v Ljubljano, kjer smo se v Cankarjevem domu srečali s Policijskim orkestrom.

Po prihodu v Ljubljano smo si ogledali zunanjost Državnega zbora in Trg republike, kjer smo pomalicali in se sprostili pred ogledom predstave. Cankarjev dom nas je navdušil z velikostjo in mogočnostjo. Po vstopu v Linhartovo dvorano smo poiskali svoje sedeže in z zanimanjem prisluhnili predstavitvi glasbil, ki igrajo v Policijskem orkestru. Jurij Sešek je doživeto dramatiziral zgodbo o Martinu Krpanu, Policijski orkester pa je odigral glasbeno spremljavo.

Na kulturni dogodek smo se pripravljali že v šoli, saj smo se naučili dve Kekčevi pesmi in koračnico Tra ta ta, zdaj igra naša muzika. Vse tri pesmi smo ob spremljavi Policijskega orkestra tudi odlično zapeli.

Po vrnitvi v šolo smo se strinjali, da je bil to res lep in zanimiv kulturni dan.

 

 

(Skupno 47 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost